ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی
برگزاری مجمع عمومی ستاد
دومین مجمع عمومی ستاد با حضور اعضا در تاریخ 23/2/95در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
با شعار، فرهنگ مهدوی انجام نمی گیرد
استاد حوزه گفت: هیچ مانع و آسیبی بزرگ‌تر از نفس اماره و پیروی از خطوط شیطانی نیست.، بر سر راه ترویج و گسترش فرهنگ مهدویت نیست و آنهائی که می‌خواهند تبلیغ مهدویت کنند، باید ابتدا خودشان را طبق برنامه‌ی
«من كلاس خود را تعطيل مي كنم و آن را به حساب امام زمان (عج) مي گذارم»
عضو خبرگان رهبري با اشاره به خاطرات مراسم استقبال از حضرت آیت الله مظاهری در اصفهان، گفت: آيت الله ناصري وقتي كه دعوت نامه ايشان را ديدند گفتند كه «من كلاس خود را تعطيل مي كنم و آن را به
امروز ذکر مهدی(عج) عبادت است
آیت‌الله قرهی در جدیدترین جلسه درس اخلاق گفت: امروز ذکر مهدی(عج) عبادت است؛ چون وجود مقدّس حضرت حجّت، تماماً یاد خدا و ذکر الله است.
انس با کتب مهدوی یکی از برنامه های رواق کودک آستان حضرت معصومه(س)
مسؤول واحد خواهران رواق کودک و نوجوان آستان حضرت معصومه(س)، انس با کتاب با محوریت مباحث مهدوی را یکی از برنامه های رواق کودک آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد.
برگزاری نخستین جلسه سلسله مباحث آشنایی با مهدویت در المطفی تایلند
نخستین جلسه از سلسله مباحث آشنایی با مهدویت، توسط دکتر شیخ شریف هادی از دانش آموختگان المصطفی در دفتر نمایندگی المصطفی تایلند آغاز شد.
اجرای 44 پروژه پژوهش مهدوی
حجت الاسلام الهی نژاد با اشاره به فعالیت های پژوهشکده مهدویت از 44 پروژه به ثمر رسیده در پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی خبر داد و گفت: این پژوهشکده از ابتدای سال جاری 6 اثر به چاپ رسانده و 5
شماره 130 ماهنامه انتظار نوجوان در بازار نشر
شماره 130 ماهنامه فرهنگی انتظار نوجوان ویژه آذر‌ماه 1395 به همت مؤسسه آینده روشن(پژوهشکده مهدویت) و به مدیرمسؤولی سید مسعود پورسیدآقایی چاپ و روانه بازار شد.
نشست تخصصی مهدویت در حوزه علمیه زنجان برگزار شد
نشست تخصصی مهدویت در حوزه علمیه امام صادق(ع) زنجان با حضور استاد مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و استقبال خوب طلاب این مدرسه علمیه برگزار شد.
آزمون سطح چهار مرکز تخصصی مهدویت برگزار می شود
معاون آموزش مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت، آزمون سطح چهار مرکز تخصصی مهدویت در روزهای دوم و سوم دی ماه با حضور 49 نفر در قم برگزار می شود.
مراسم تجلیل از پژوهشگران مركز تخصصی مهدویت برگزار شد
مراسم تجلیل از پژوهشگران مركز تخصصی مهدویت با سخنرانی رییس موسسه كتابنشاسی شیعه برگزار شد.
پایان نامه های دفاع شده در سال 95 مركز تخصصی مهدویت تجلیل شدند
در مراسم تجلیل از پژوهشگران مركز تخصصی مهدویت، از نویسندگان پایان نامه های دفاع شده در سال 95 مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم تجلیل شد.
اثر پنجاه سال پیش شهید صدر پاسخ دهنده شبهات امروزی مهدویت است
اصل پرداختن به موضوع غیبت امام عصر علیه السلام، جامعیت محتوای کتاب و پرداختن به ابعاد ناشناخته و مبهم دوران غیبت از نقاط مثبت تاریخ غیبت کبری شهید صدر است .
تاریخ غیبت کبری در مسائل تحلیلی مهدویت بی‌نظیر است
متاسفانه در میان آثار مهدوی، کتابی که با رویکرد تفقهی باشد و تحلیل ارائه کند، بسیار کم است اما کتاب تاریخ غیبت کبری روش خوبی را با این موضوع بنا گذاشته است.
بررسی طرح «اولین دعای سال جدید برای ظهور منجی» توسط ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی
طرح «اولین دعای سال جدید برای ظهور منجی» در جلسه اعضای شورای معین ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی بررسی شد.
اعتقادات آخرالزمانی مسیحیان/تفاوت های مذهبی درباره سرنوشت مسیح(ع)!
تمام سه‌گانه‌های مسیحی (کاتولیک‌ها، ارتدوکس‌ها و پروتستان‌ها) در اعتقاد به موعود آخرالزمان اتفاق نظر دارند، اینکه مسیح به آسمان رفته و روزی مجددا باز می‌گردد تا خوبان پاداش داده شده و بد‌ها عذاب شوند.
معرفت، محبت و فرمان‌بری حقیقت ارائه حق در محضر امام است
استاد مرکز تخصصی مهدویت مکلف بودن و مقید بودن به تکالیف ثقلین را اساس بندگی توصیف کرد و گفت: تمام وظایف مؤمن در مقابل با امام عصر(عج) معرفت به ساحت امام است؛ بر این اساس مبانی اسلامی مؤمن را به
سرود انتظار در حوزه هنری استان مرکزی ساخته می‌شود
معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان مرکزی گفت: به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان، گروه کر در حال تمرین برای تولید سرود با موضوع انتظار است.
چه کنیم از فتنه‌ها ایمن باشیم/ هر ساعت دعای سلامتی امام زمان(عج) بخوانید
هر ساعت یک دعای سلامتی برای امام زمان(ع) بخوانید. این مطلب را نشر بدهید و هر جا رسیدید بگویید. چقدر قشنگ می‌شود که فضای همه جا، دانشگاه، حوزه و ... را امام زمانی کنید.
مهدویت یکی از موضوعات جشنواره فیلم کوتاه و فیلم‌نامه‌نویسی کرمان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مهدویت را یکی از موضوعات جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه نویسی یاسین کرمان عنوان کرد.
برگزاری دوره آموزش كوتاه مدت مهدویت ویژه ائمه جماعات تهران
معاون تبلیغ و ارتباطات مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم از برگزاری دوره آموزش كوتاه مدت مهدویت ویژه ائمه جماعات مساجد تهران با حضور اساتید مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم خبرداد.
بایسته‌های دیپلماسی مذهبی در حوزه بررسی شد
نشست علمی حوزه و بایسته های دیپلماسی مذهبی به اهتمام پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران امشب در قم برگزار شد.
کتاب اطلس رهبران نقد و بررسی شد
کتاب اطلس رهبران با حضور آیت الله ابوالقاسم علیدوست، حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب و حجت الاسلام احمد رهدار و همچنین جمعی از فضلای حوزه در پژوهشکده مهدویت مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
دشمن به دنبال جدایی شیعیان از امام زمان است
رییس اداره تبلیغات اسلامی زاهدان با تأکید بر ضرورت هوشیاری در برابر دشمنان، گفت: امروزه دشمن توانسته است ذهن ما را نسبت به امام زمان(ع) تغییر دهد و تا حدودی به هدف خود رسیده است.
انتظار فرج از شعار به عمل تبدیل شود
عضو هئیت امنای امامزاده جعفر محمد (ع) گفت: باید بستر ظهور توسط منتظران فراهم شود و مردم با اعمال صالح خود، ظهور امام زمان (عج) را نزدیک‌تر کنند.
معرفت امام عصر(عج) لازمه آمادگی مردم برای ظهور است
مدیر حوزه علمیه یزدمدیر حوزه علمیه یزد گفت: لازمه آمادگی مردم برای ظهور امام عصر(عج)، معرفت و شناخت امام زمان است. گفت: لازمه آمادگی مردم برای ظهور امام عصر(عج)، معرفت و شناخت امام زمان است.
برگزاری دوره غیر حضوری مهدویت در حرم حضرت معصومه
دوره غیر حضوری مهدویت با محوریت کتاب «نگین آفرینش» در آستان حضرت معصومه(س) ویژه خواهران و برادران برگزار می شود.
شیخ میزو؛ از ادعای مهدویت تا اتهام زنی به شیعیان در سایه سکوت الازهر
در سایه سکوت الازهر جریان‌ها و نهادهای دینی مصر با هجمه شدید علیه شیعیان و متهم ساختن آنان به دروغ پراکنی در مساله مهدویت، گفتمان شیعی را مسؤول اهانت به بخاری می‌دانند.
مسابقه كتاب خوانی "گفتمان انتظار" برگزار می شود
مسابقه كتاب خوانی "گفتمان انتظار" با محوریت كتاب "شرح دعای سلامتی امام زمان(عج)" از سوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد عالی كانون های فرهنگی هنری مساجد كشور برگزار می شود.
بررسی طرح "تکریم وتجلیل از خادمان فرهنگ مهدویت" در شورای معین ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی
قائم مقام دبیر ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور از بررسی طرح تکریم و تجلیل از خادمان فرهنگ مهدویت در جلسه شورای معین این ستاد خبرداد.
لزوم روحیه انقلابی گری به منظور زمینه سازی ظهور امام زمان(عج)
مسئول بسیج اساتید حوزه علمیه کاشان گفت :همانطور که روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرچم داربودند ، درمقطع فعلی باید روحیه انقلابی گری را دردل جامعه به منظور زمینه سازی ظهور امام زمان (عج) نهادینه کنند.
دوره های ضمن خدمت كاركنان دولت همچنان فعال هستند/ مروری بر فعالیت های مدرسه مجازی مهدویت
مدیر آموزش مجازی مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: با موافقت مركز آموزش مدیریت دولتی ریاست جمهوری در سال 91، دوره های مجازی مركز تخصصی مهدویت در قالب دوره های ضمن خدمت تعریف شده است كه كارمندان دولت و
توجه ویژه به مباحث مهدویت در کتاب سال تبلیغ
مؤلف کتاب سال تبلیغ گفت: مباحث مهدویت از جمله مباحثی است که در کتاب سال تبلیغ توجه ویژه ای به آن شده است.
اعتقاد به مهدویت زمینه ساز تعالی جامعه است
کارشناس مهدویت گفت: فرهنگ مهدویت زمینه ساز یک تحول عظیم فردی و اجتماعی است و انسان ها در عصر غیبت در معرض غربال آخرالزمانی قرار می گیرند که توجه به معارف مهدوی می تواند راه نجات انسان ها باشد.
همایش دکترین مهدویت با محور« عصر ظهور در ادیان ابراهیمی» برگزار می شود
مدیر پژوهشکده مهدویت از برگزاری همایش دکترین مهدویت با موضوع «عصر ظهور در ادیان ابراهیمی» خبر داد.
نشست "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا " برگزار می شود
نشست علمی "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا" از سوی انجمن علمی مهدویت برگزار می شود.
نشست مهدویت در لندن برگزار شد
در سلسله فعالیت های فکری و فرهنگی دارالقرآن آستان مقدس عباسی در لندن، نشستی فکری و علمی با موضوع مهدویت و امام مهدی(ع) در قرآن کریم برگزار شد.
تشریح جایگاه مهدویت در سیاست های كلان كشور توسط مدیر مركز تخصصی مهدویت
مدیر مركز تخصصی مهدویت گفت: بدون اینكه مهدویت جایگاه خود را مسایل اجتماعی، فرهنگی، نگاه به جامعه، نگاه به آینده و نگاه به اقتصاد پیدا كند و جایگاه آن مشخص شود، نمی توان انتظار داشت كه تبدیل به برنامه شود.
لزوم ائتلاف رسانه ای مقابل انحرافات مهدوی/رسانه باید منتظران واقعی را معرفی كند
رسانه هایی همچون خبرگزاری ها و سایت های خبری، صدا و سیما، فضای مجازی، منبر، كتاب و فیلم و سینما در كشور، وظیفه مهم فرهنگ سازی و نهادینه سازی ارزش ها و باورهای خاص را برعهده دارند،
وظایف نظامی و انتظامی منتظران!
حجت الاسلام والمسلمین خدامراد سلیمیان، استاد مركز تخصصی مهدویت و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در كتاب «نقش مردم در انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه السلام» می‌نویسد:
برگزاری هیئت "آل یاسین" مركز تخصصی مهدویت در روز پانزدهم بهمن ماه
هیئت "آل یاسین" مركز تخصصی مهدویت در روز پانزدهم بهمن ماه 95 و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رمضان علیزاده برگزار می شود.
برپایی 110 ایستگاه مهدوی در مسیر جمکران در نیمه شعبان
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی از برپایی 110 ایستگاه مهدوی در ایام نیمه شعبان در مسیر مسجد مقدس جمکران خبرداد.
برگزاری مجمع سالیانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی در مسجد جمكران
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی با اشاره به انتخاب عنوان «جامعه و حكومت زمینه ساز» برای دهه مهدویت سال جاری از برگزاری مجمع سالیانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی در مسجد جمكران خبر داد.
بی مهری شورای معارف سیما در انعکاس برنامه‌های مسجد مقدس جمکران
مدیر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران ضمن انتقاد از شورای معارف سیما نسبت به عدم پوشش برنامه‌های لیالی قدر این مسجد گفت: برای ما جای سؤال است که چرا یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های فرهنگی و دینی شیعیان اینچنین مورد
مصوبات مهم هیات امنای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی/ ضرورت حضور فعالانه شبکه های بین المللی در پاسخ به شبهات مهدوی
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی با تشریح مصوبات هیات امنای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی گفت: متاسفانه برخی مراکز مهدوی با هجمه تبلیغاتی از سوی گروه هایی که با تطبیق ناروا در زمینه مهدویت در حال حرکت هستند،
برپایی اجتماع عظیم مهدوی همزمان با نهم ربیع/ماجرای «عهد جانان» با امام زمان(عج)
حجت الاسلام اسدی با اعلام برنامه های نهم ربیع الاول، سالروز ‌آغاز امامت حضرت حجت(عج) گفت: برپایی اجتماع بزرگ مردمی همراه با قرائت بیعت نامه و اجرای برنامه «عهد جانان» از مهمترین طرح های این ایام است.
معرفی فعالیت های مجموعه های مهدوی در مسجد مقدس جمکران
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور از برگزاری نمایشگاهی به منظور معرفی فعالیت های مجموعه های مهدوی در مسجد مقدس جمکران و در ایام نوروز خبر داد.
قائم مقام دبیر ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی: برنامه های نهم ربیع امسال کمیت و کیفیت بهتری داشت
حجت الاسلام و المسلمین اسدی با اعلام ارتقای کیفی و کمی برنامه های نهم ربیع الاول در سال جاری، گفت: بیشتر شهرها در اجرای این برنامه ها دخیل بودند و اقشار مختلف اعم از طلاب و دانشجویان و ... در
شصت و چهارمین جلسه شورای معین برگزار شد.
شصت و چهارمین جلسه شورای معین با موضوع " برنامه ریزی برای عینی بخشی اهداف ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی " روز پنجشنبه در دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم برگزار شد.
پیام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: همگان وظیفه داریم خصوصیات جامعه مهدوی را به جهان معرفی كنیم.
مرجع عالیقدر جهان تشیع در پیامی به اجتماع بزرگ طلاب حوزه های علمیه در مسجد مقدس جمكران بیان كردند: امروز همگان وظیفه داریم كه خصوصیات جامعه مهدوی را به جهان معرّفی نماییم كه جهانِ تشنه عدل و مواسات و خسته
شصت و پنجمین جلسه شورای معین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی مهدویت، جلسه شورای معین پنجشنبه 6 دی در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد دستور این جلسه برنامه ریزی برای عینی بخشی به اهداف ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی بود
هفته پژوهش
سخنران ویژه
هیئت امناء
بیست و سومین جلسه هیئت امناء ستاد هماهنگی فعالیت های مهدویت
ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام
امام حسن علیه السلام نیمه ماه مبارک رمضان بنا بر مشهور ، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی الله علیه وآله و سرور جوانان اهل بهشت است .
ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام
امام حسن علیه السلام نیمه ماه مبارک رمضان بنا بر مشهور ، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی الله علیه وآله و سرور جوانان اهل بهشت است .
نشست علمی
امام مهدی در قرآن
شب قدر و قدر انسان
عالم بر اساس محاسبات و اندازه گیری‌های بسیار دقیق آفریده شده است و هر چیز حساب و کتاب و قانون خاص خود را دارد: «آيا انسان گمان مى‏كند بى‏هدف رها مى‏شود؟!»؛ «آيا آنان با خود نينديشيدند كه خداوند،
شب قدر
شهادت امیرالمؤمنین را به محضر امام زمان ارواحنا له الفداء تسلیت عرض می نماییم.
اطلاعیه ثبت نام
به حول و قوه الهي و در ظل عنايات حضرت ولي عصر ؛ مركز تخصصي مهدويّت به منظور ترويج و تعميق فرهنگ مهدويت و تربيت و پرورش نيروهاي توانمند و متخصص در رشته تخصصي مهدويت، از بين طلاب
جلسات
اولین جلسه شورای معین در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد.
نشست خبری
نشست خبری با موضوع «آغاز پذیرش و ثبت نام آزمون ورودی سال ۹۹-۹۸» روز یک شنبه 25خرداد ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین کلباسی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصلحی پیرامون فعالیت های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی مرکز تخصصی مهدویت و همچنین اعلام فراخوان پذیرش
نشست ششم
نظام مسائل مهدویت
جلسه هیات امناء
بیست و پنجمین جلسه هیات امناء در مسجد مقدس جمکران برگزارشد.
انتشار کتاب
کتاب شریف مهدویت در آموزه های رضوی منتشر شد
جهاد با نفس
گزیده‌ای از روایت جهاد بانفس
هشتاد و دومین جلسه شورای معین
هشتاد و دومین جلسه شورای معین با حضور اعضاء محترم در مجتمع یاوران مهدی ع برگزار شد.
تدوین سند
دکتر عاملی خبر داد: مشخص شدن دستگاه‌های اصلی تدوین 4 سند مسجد، وقف، مهدویت و امور فرهنگی امنیت عمومی/ بررسی چارچوب و آئین نامه تدوین اسناد استانی برش مهندسی فرهنگی
اطلاعیه
ثبت نام سطح 3 مهدویت در جامعه الزهراء سلام الله علیها
اطلاعیه
راه اندازی کمیته مهدویت در مدارج علمی حوزه های علمیه توسط حوزه و واگذاری آن به مرکز تخصصی مهدویت
اطلاعیه
به گزارش روابط عمومی بنیاد، در پی استعفای حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق کفیل، طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل، حجت الاسلام محمدرضا نصوری مدیر بنیاد استان مازندران با حفظ سمت به مدت دو سال به عنوان
اطلاعیه
به گزارش روابط عمومی بنیاد، در پی استعفای حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق کفیل، طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل، حجت الاسلام محمدرضا نصوری مدیر بنیاد استان مازندران با حفظ سمت به مدت دو سال به عنوان
درس خارج مهدویت
درس خارج مهدویت استاد محترم حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای نجم الدین طبسی مروجی طبسی توسط هیئت محترم ارزیاب «منتخب شورای عالی» مورد تایید قرار گرفت
اطلاعیه
به لطف الهی و در سایه توجهات حضرت ولی عصر عج کمیته مهدویت مدارج علمی رسما به مرکز تخصصی مهدویت واگذار گردید بنابراین از این به بعد، پس از ثبت نام در مدارج، ساختمان دارالشفاء؛ کلیه امور مربوطه موضوع ،
حضور فرمانده نیروی انظامی استان قم در مرکز تخصصی مهدویت
سردار میر فیضی فرمانده محترم نیروی انتظامی استان قم با حضور در مرکز تخصصی مهدویت و دیدار با معاونین مرکز همکاری نیروی انتظامی استان قم را در همه زمینه ها اعلام کرده و فرمودند ما بستری مهیا میکنیم جهت استفاده
کتاب «نیازسنجی مهدویت پژوهی» منتشر شد
کتاب «نیازسنجی مهدویت پژوهی» منتشر شد
سالروز شهادت امام حسن عسکری ع
السَّلاَمُ عَلَى مَهْدِيِّ الْأُمَمِ وَ جَامِعِ الْكَلِم سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت است که طبق شهادت مورخین در اول ماه ربیع الاول سال 260 ه-ق مسموم و در روز هشتم همان
سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر عج مبارکباد
يوم‌ اللّه‌ نهم‌ ربيع‌ الاول، سال‌ روز آغاز امامت‌ قائم‌ آل‌ محمد، خاتم‌ الاوصياء، بقيه`‌اللّه‌ الاعظم‌ و روز تجديدميثاق‌ با آن‌ امام‌ هُمام‌ و اهداف‌ و آرمان‌هاي‌ بلند اوست
شمسی و همچنین سومین روز از هفته وحدت است، لذا ضمن گرامیداشت ایام، روزبرگ امروز را آغاز می‌نمائیم؛ ✍️ در ایّام پر سرور تولّد نبیّ گرامی اسلام و رسول رحمت، محمّد مصطفی صلّی الله علیه وآله، و رئیس مکتب جعفری،
دیدار فراکسیون مهدویت مجلس
اعضای فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی در سفر به استان قم از مرکز تخصصی مهدویت و موسسه آینده روشن حوزه علمیه قم بازدید و با رئیس این دو موسسه دیدار کردند.
دیدار فراکسیون مهدویت مجلس
رئیس فراکسیون مهدویت مجلس یازدهم افزود: ترویج فرهنگ مهدویت باید براساس سطوح مختلف مردم و آمایش سرزمینی انجام شود؛ ما در مجلس مسئولیت داریم که از این جریان حمایت کنیم به ویژه از طرح جامعی که حوزه علمیه قم ارائه
نشست علمی
نشست علمی «رویکرد تمدنی به آموزه مهدویت و نقش آن در امنیت پایدار و دفاع همه جانبه» برگزار شد. نشست علمی «رویکرد تمدنی به آموزه مهدویت و نقش آن در امنیت پایدار و دفاع همه جانبه» در تاریخ 17/ 08/
کارگروه بیانیه گام دوم
گار گروه بیانیه گام دوم انقلاب امرو در مرکز تخصصی مهدوت برگزار شد.
شورای معین
جلسات دو هفته یکبار شورای معین برگزار شد. در این جلسه مباحث مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت من جمله از آنها چشنواره بین المللی با محوریت مسجد مقدس جمکران بود
فضای مجاری
هفتمین جلسه فضای مجازی در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
تازه های نشر
انتشارات مرکز تخصصی مهدویت تازه های نشر را معرفی میکند.
سالروز رحلت کریمه اهل بیت س
یکی دیگر از شواهد عظمت استثنایی، حضرت معصومه (س) زیارتنامه‌ای است که حضرت رضا (ع) در شأن ایشان صادر فرموده‌اند، زیرا بعد از حضرت فاطمه زهرا (س) تنها زیارتی که از امام معصوم برای یک بانو، نقل شده، زیارت حضرت
ترور
بعد از ظهر دیروز دانشمند هسته‌ای برجسته کشورمان آقای محسن فخری‌زاده، توسط عوامل موساد در آبسرد دماوند ترور شده و به شهادت رسید. این چندمین دانشمند هسته‌ای ایران اسلامی است که از سوی تروریست‌های وابسته به رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.
پیام مقام معظم رهبری (دامت برکاته)
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پی ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی شهید، دکتر محسن فخری‌زاده پیامی صادر کردند. متن پیام به این شرح است:
کمیته مهدویت مدارج علمی
دومین جلسه کمیته مهدویت مدارج علمی، یکشنبه 99/9/9 در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد. در این جلسه سه طرح و سه موضوع مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت که الحمدلله به نتایج خوبی هم رسید.
پیام تسلیت
پیام حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی در پی ترور دانشمند هسته ای کشور شهید محسن فخری زاده
نشست علمی
پژوهشکده مهدویت و موعود گرایی با همکاری مرکز تخصصی مهدویت نشستی با عنوان فلسفه ظهور امام زمان عج برگزار کرد. در این نشست دکتر همایون به عنوان ارائه دهنده و استاد کلباسی ریاست محترم مرکز تخصصی مهدویت به عنوان ناقد
شورای معین
نودمین جلسه شورای معین حول محور نامگذاری سال 1400 این هفته با حضور اکثر اعضاء برگزار شد
قدرت اسلام
پرده نقاله‌خوانی مهدوی با نام " قدرت اسلام " رونمایی شد 16 موضوع از معارف مهدویت در این پرده نگارگری و خطاطی شده‌ است که در حاشیه اول پرده 57 مصرع شعر از 12 شاعر از جمله مولوی، حافظ، امام
مجله
چهل و ششمین مجله علمی مطالعات مهدوی منتشر شد
میلادیه
ولادت با سعادت اسوه صبر و مقاومت زینب کبری سلام الله علیها بر همه مهدی باوران و مهدی یاوران مبارک باد
میلادیه
حضرت زینب کبری همواره حامی امیرالمؤمنین و امام حسن و امام حسین (ع) بودند و در واقعه کربلا و در دوران اسارت نیز، که دشمنان بارها قصدِ جانِ امام سجاد (ع) را نمودند، با حمایت جانانه و شجاعت بی‌نظیر خود
هفته پژوهش
رونمایی از نه کتاب مهدوی در هفته پژوهش
رَبيـعُ الْمُـؤمِنِ
✍️ فصل زیبای زمستان بدون تردید دارای جاذبه‌های فراوانیست که فقط در این فصل دیده می‌شوند؛ هرچند در آن، از طراوت بهار و سرسبزی تابستان خبری نیست ولی شاخه‌های عُریان درختان و برف و سرما و بادهای زمستانی، مناظر بدیعی
رساله علمی
دفاع از رساله علمی سطح 4
پیام تسلیت
شهادت دخت گرامی پیامبر اعظم‌(ص) همسر مولای متقیان علی علیه السلام مادر امام حسن (ع)وامام حسین (ع ) و بانوی* بزرگ دوعالم حضرت فاطمه* *زهرا "س"*را به ساحت نورانی حضرت مهدی موعود عج ومقام معظم رهبری
از فاطمه تا مهدي، از مهدي تا فاطمه
از فاطمه تا مهدي، از مهدي تا فاطمه تحقيقی تطبيقی پيرامون ارتباطات و تشابهات شخصیتی حضرت زهراء و حضرت مهدی
پذیرش دانشجو
به حول و قوه الهي و در ظل عنايات حضرت ولي عصر ؛ مركز تخصصي مهدويّت به منظور ترويج و تعميق فرهنگ مهدويت و تربيت و پرورش نيروهاي توانمند و متخصص در رشته تخصصي مهدويت، از بين طلاب
تازه های نشر
کتاب از فاطمه تا مهدی علیهما السلام منتشر شد
وبینار
وبینار مجازی با موضوع نظام مندی مسائل مهدوی در حوزه خانواده
همایش کتاب سال حوزه
رساله دکتری حجت الاسلام و المسلمین زهیر دهقانی آرانی با عنوان «سیر تحول نگاه مستشرقان به مهدویت در صد و پنجاه سال اخیر» در بیست و دومین همایش کتاب سال حوزه به عنوان اثر شایسته تقدیر برگزیده شد و از
نشست علمی
نشست تخصصی بررسی ابعاد و ظرفیت های فرهنگ مهدوی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ارائه دهنده: حجت الاسلام و المسلمین کلباسی(رئیس مرکز تخصصی مهدویت) زمان: یکشنبه ۹۹/۱۱/۱۹ ساعت: ۱۳:۳۰ لینك ورود: https://www.skyroom.online/ch/da-a/danaplus دفتر مكتب و اندیشه دانا دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و
مولود کعبه
ولادت حضرت علی (ع) در شهر مکّه معظمه و در داخل خانه خدا (کعبه) واقع گردیده و تولد در خانه کعبه، فضیلت ويژه‌ای است که خداوند متعال، تنها آن را به علی‌بن ابیطالب (ع) کرامت نموده است! و نه پیش
پذیرش سطح 4
آزمون كتبی سطح 4 مركز تخصصی مهدویت با موفقیت به پایان رسید و 16 نفر حائز رتبه برتر شدند كه از آنها برای مصاحبه دعوت به عمل آمد، و در هفته گذشته از بین 21 نفر دعوت شده به مصاحبه
«فاتح خیبر»
پیامبر گرامی اسلام (ص)، پس از برقراری صلح حدیبیه و رفع شرّ کفار قریش، تصمیم گرفتند، یهودیان و قبایل نجد که به فتنه‌انگیزی و مبارزه علیه مسلمانان مشغول بودند را مهار نمایند تا بدین‌وسیله امنیت و آرامش را بیش از
«فرصت‌های تکرار ناشدنی»
«فرصت‌های تکرار ناشدنی» ✍️ هر لحظه به پایان فرصت‌ها و تمام شدن سال ١٣٩٩ شمسی نزدیک می‌شویم لذا سخن امروز را با عنوان «فرصت‌های تکرار ناشدنی!» آغاز می‌نمائیم؛ یکی از شاخصه‌های مهم و اصلی انسان موفق،
«پروین، شاعر انقلابی»
✍️ ماه شعبان المعظم است، ماهی که با بزرگترین و زیباترین رویدادهای امیدبخش و شادی آفرین همراه شده و می‌توان آن را ماه دریای فیوضات و برکات آسمانی نامید، لذا حلول این ماه معظم را تبریک و تهنیت عرض
کشتی نجات
✍️ سوم شعبان المعظم، سالروز میلاد باسعادت امام حسین (ع)، سومین امام شیعیان و یکی از دو سرور جوانان اهل بهشت و دو گل خوشبوی حضرت محمد مصطفی (ص) و یکی از پنج نفر اصحاب کساء و سرور شهیدان
دکترین مهدویت
شانزدهمن همایش بین المللی دکترین مهدویت
اهمیت کتاب و کتابخوانی
امیرالمؤمنین (ع) در حکمت ٣٩٩ نهج‌البلاغه، یکی از حقوق مهم فرزند بر پدر را، آموختن کتاب قرآن به او دانسته‌اند: «وَ حَقُّ الْوَلَدِ عَلَى الْوَالِدِ...يُعَلِّمَهُ الْقُرْآنَ».
سجده شکر
امام صادق عليه السلام : هر گاه فردى از شما به ياد نعمت خداوند عزّ و جلّ افتاد، براى سپاسگزارى از خدا گونه اش را بر خاك گذارد . اگر سواره بود پياده شود و گونه اش را بر خاك
«مسجد، خانه خدا و مؤمنین »
در دهه تکریم و تعظیم مساجد قرار داریم لذا انشاالله از جایگاه رفیع، و ارزش و اهمیت فوق‌العاده‌ مسجد در نگاه آیات و روایات اسلامی، سخن می گوییم
«سلامتی در اسلام»
در دین مبین اسلام، سلامتی از جایگاه و ارزش ویژه‌ و نقش اساسی، در رشد و کمال انسانی برخوردار است؛ چنانچه در کتاب هدایت، قرآن کریم و روایات اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع)، دستورات بسیاری در خصوص سلامتی معنوی
پذیرش دانشجو
مرکز تخصصی مهدویت برای سال 1401-1400 در سطح 3 برای استانهای قم ، شیراز، اهوز، لرستان، یزد، البرز و همدان (سطح 4) دانشجو می پذیرد.
اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ آن میسر نیست
اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ آن میسر نیست. تلاش‌های اقتصادی و اجتماعی زمانی می‌توانند شاهد مقصود را در آغوش بگیرند که الزامات مورد نظر آنها در فرهنگ جامعه نهادینه شده باشد. ابعاد فرهنگ و تأثیر آن، بر خلاف باور برخی،
ماه نو
از امام جواد علیه‌السلام روایت شده است: هر گاه ماه جدید قمری آمد، در روز نخست آن، دو رکعت نماز بگزار و در رکعت اول آن پس از حمد ۳۰ بار سوره توحید و در رکعت دوم پس از حمد
جشنواره_ملی_مهدوی
جشنواره ملی عید تا عید
رجعت
مام خمینی (ره) در کتاب تقریرات فلسفه در این‌باره می‌فرماید: آنکه براى ما مسلّم است اصل رجعت است و این ضرورى مذهب ماست و همین اندازه بر آن دلیل داریم، اما بر ما زاد بر این، که بدنى خلق مى‌شود، یا
نشست اساتید مهدوی یاور
به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عج نشست صمیمی با اساتید مهدویت در مجتمع مهدی یاوران برگزار شد