ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی
برگزاری مجمع عمومی ستاد
دومین مجمع عمومی ستاد با حضور اعضا در تاریخ 23/2/95در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
با شعار، فرهنگ مهدوی انجام نمی گیرد
استاد حوزه گفت: هیچ مانع و آسیبی بزرگ‌تر از نفس اماره و پیروی از خطوط شیطانی نیست.، بر سر راه ترویج و گسترش فرهنگ مهدویت نیست و آنهائی که می‌خواهند تبلیغ مهدویت کنند، باید ابتدا خودشان را طبق برنامه‌ی
«من كلاس خود را تعطيل مي كنم و آن را به حساب امام زمان (عج) مي گذارم»
عضو خبرگان رهبري با اشاره به خاطرات مراسم استقبال از حضرت آیت الله مظاهری در اصفهان، گفت: آيت الله ناصري وقتي كه دعوت نامه ايشان را ديدند گفتند كه «من كلاس خود را تعطيل مي كنم و آن را به
امروز ذکر مهدی(عج) عبادت است
آیت‌الله قرهی در جدیدترین جلسه درس اخلاق گفت: امروز ذکر مهدی(عج) عبادت است؛ چون وجود مقدّس حضرت حجّت، تماماً یاد خدا و ذکر الله است.
انس با کتب مهدوی یکی از برنامه های رواق کودک آستان حضرت معصومه(س)
مسؤول واحد خواهران رواق کودک و نوجوان آستان حضرت معصومه(س)، انس با کتاب با محوریت مباحث مهدوی را یکی از برنامه های رواق کودک آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد.
برگزاری نخستین جلسه سلسله مباحث آشنایی با مهدویت در المطفی تایلند
نخستین جلسه از سلسله مباحث آشنایی با مهدویت، توسط دکتر شیخ شریف هادی از دانش آموختگان المصطفی در دفتر نمایندگی المصطفی تایلند آغاز شد.
اجرای 44 پروژه پژوهش مهدوی
حجت الاسلام الهی نژاد با اشاره به فعالیت های پژوهشکده مهدویت از 44 پروژه به ثمر رسیده در پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی خبر داد و گفت: این پژوهشکده از ابتدای سال جاری 6 اثر به چاپ رسانده و 5
شماره 130 ماهنامه انتظار نوجوان در بازار نشر
شماره 130 ماهنامه فرهنگی انتظار نوجوان ویژه آذر‌ماه 1395 به همت مؤسسه آینده روشن(پژوهشکده مهدویت) و به مدیرمسؤولی سید مسعود پورسیدآقایی چاپ و روانه بازار شد.
نشست تخصصی مهدویت در حوزه علمیه زنجان برگزار شد
نشست تخصصی مهدویت در حوزه علمیه امام صادق(ع) زنجان با حضور استاد مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و استقبال خوب طلاب این مدرسه علمیه برگزار شد.
آزمون سطح چهار مرکز تخصصی مهدویت برگزار می شود
معاون آموزش مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت، آزمون سطح چهار مرکز تخصصی مهدویت در روزهای دوم و سوم دی ماه با حضور 49 نفر در قم برگزار می شود.
مراسم تجلیل از پژوهشگران مركز تخصصی مهدویت برگزار شد
مراسم تجلیل از پژوهشگران مركز تخصصی مهدویت با سخنرانی رییس موسسه كتابنشاسی شیعه برگزار شد.
پایان نامه های دفاع شده در سال 95 مركز تخصصی مهدویت تجلیل شدند
در مراسم تجلیل از پژوهشگران مركز تخصصی مهدویت، از نویسندگان پایان نامه های دفاع شده در سال 95 مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم تجلیل شد.
اثر پنجاه سال پیش شهید صدر پاسخ دهنده شبهات امروزی مهدویت است
اصل پرداختن به موضوع غیبت امام عصر علیه السلام، جامعیت محتوای کتاب و پرداختن به ابعاد ناشناخته و مبهم دوران غیبت از نقاط مثبت تاریخ غیبت کبری شهید صدر است .
تاریخ غیبت کبری در مسائل تحلیلی مهدویت بی‌نظیر است
متاسفانه در میان آثار مهدوی، کتابی که با رویکرد تفقهی باشد و تحلیل ارائه کند، بسیار کم است اما کتاب تاریخ غیبت کبری روش خوبی را با این موضوع بنا گذاشته است.
بررسی طرح «اولین دعای سال جدید برای ظهور منجی» توسط ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی
طرح «اولین دعای سال جدید برای ظهور منجی» در جلسه اعضای شورای معین ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی بررسی شد.
اعتقادات آخرالزمانی مسیحیان/تفاوت های مذهبی درباره سرنوشت مسیح(ع)!
تمام سه‌گانه‌های مسیحی (کاتولیک‌ها، ارتدوکس‌ها و پروتستان‌ها) در اعتقاد به موعود آخرالزمان اتفاق نظر دارند، اینکه مسیح به آسمان رفته و روزی مجددا باز می‌گردد تا خوبان پاداش داده شده و بد‌ها عذاب شوند.
معرفت، محبت و فرمان‌بری حقیقت ارائه حق در محضر امام است
استاد مرکز تخصصی مهدویت مکلف بودن و مقید بودن به تکالیف ثقلین را اساس بندگی توصیف کرد و گفت: تمام وظایف مؤمن در مقابل با امام عصر(عج) معرفت به ساحت امام است؛ بر این اساس مبانی اسلامی مؤمن را به
سرود انتظار در حوزه هنری استان مرکزی ساخته می‌شود
معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان مرکزی گفت: به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان، گروه کر در حال تمرین برای تولید سرود با موضوع انتظار است.
چه کنیم از فتنه‌ها ایمن باشیم/ هر ساعت دعای سلامتی امام زمان(عج) بخوانید
هر ساعت یک دعای سلامتی برای امام زمان(ع) بخوانید. این مطلب را نشر بدهید و هر جا رسیدید بگویید. چقدر قشنگ می‌شود که فضای همه جا، دانشگاه، حوزه و ... را امام زمانی کنید.
مهدویت یکی از موضوعات جشنواره فیلم کوتاه و فیلم‌نامه‌نویسی کرمان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مهدویت را یکی از موضوعات جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه نویسی یاسین کرمان عنوان کرد.
برگزاری دوره آموزش كوتاه مدت مهدویت ویژه ائمه جماعات تهران
معاون تبلیغ و ارتباطات مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم از برگزاری دوره آموزش كوتاه مدت مهدویت ویژه ائمه جماعات مساجد تهران با حضور اساتید مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم خبرداد.
بایسته‌های دیپلماسی مذهبی در حوزه بررسی شد
نشست علمی حوزه و بایسته های دیپلماسی مذهبی به اهتمام پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران امشب در قم برگزار شد.
کتاب اطلس رهبران نقد و بررسی شد
کتاب اطلس رهبران با حضور آیت الله ابوالقاسم علیدوست، حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب و حجت الاسلام احمد رهدار و همچنین جمعی از فضلای حوزه در پژوهشکده مهدویت مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
دشمن به دنبال جدایی شیعیان از امام زمان است
رییس اداره تبلیغات اسلامی زاهدان با تأکید بر ضرورت هوشیاری در برابر دشمنان، گفت: امروزه دشمن توانسته است ذهن ما را نسبت به امام زمان(ع) تغییر دهد و تا حدودی به هدف خود رسیده است.
انتظار فرج از شعار به عمل تبدیل شود
عضو هئیت امنای امامزاده جعفر محمد (ع) گفت: باید بستر ظهور توسط منتظران فراهم شود و مردم با اعمال صالح خود، ظهور امام زمان (عج) را نزدیک‌تر کنند.
معرفت امام عصر(عج) لازمه آمادگی مردم برای ظهور است
مدیر حوزه علمیه یزدمدیر حوزه علمیه یزد گفت: لازمه آمادگی مردم برای ظهور امام عصر(عج)، معرفت و شناخت امام زمان است. گفت: لازمه آمادگی مردم برای ظهور امام عصر(عج)، معرفت و شناخت امام زمان است.
برگزاری دوره غیر حضوری مهدویت در حرم حضرت معصومه
دوره غیر حضوری مهدویت با محوریت کتاب «نگین آفرینش» در آستان حضرت معصومه(س) ویژه خواهران و برادران برگزار می شود.
شیخ میزو؛ از ادعای مهدویت تا اتهام زنی به شیعیان در سایه سکوت الازهر
در سایه سکوت الازهر جریان‌ها و نهادهای دینی مصر با هجمه شدید علیه شیعیان و متهم ساختن آنان به دروغ پراکنی در مساله مهدویت، گفتمان شیعی را مسؤول اهانت به بخاری می‌دانند.
مسابقه كتاب خوانی "گفتمان انتظار" برگزار می شود
مسابقه كتاب خوانی "گفتمان انتظار" با محوریت كتاب "شرح دعای سلامتی امام زمان(عج)" از سوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد عالی كانون های فرهنگی هنری مساجد كشور برگزار می شود.
بررسی طرح "تکریم وتجلیل از خادمان فرهنگ مهدویت" در شورای معین ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی
قائم مقام دبیر ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور از بررسی طرح تکریم و تجلیل از خادمان فرهنگ مهدویت در جلسه شورای معین این ستاد خبرداد.
لزوم روحیه انقلابی گری به منظور زمینه سازی ظهور امام زمان(عج)
مسئول بسیج اساتید حوزه علمیه کاشان گفت :همانطور که روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرچم داربودند ، درمقطع فعلی باید روحیه انقلابی گری را دردل جامعه به منظور زمینه سازی ظهور امام زمان (عج) نهادینه کنند.
دوره های ضمن خدمت كاركنان دولت همچنان فعال هستند/ مروری بر فعالیت های مدرسه مجازی مهدویت
مدیر آموزش مجازی مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: با موافقت مركز آموزش مدیریت دولتی ریاست جمهوری در سال 91، دوره های مجازی مركز تخصصی مهدویت در قالب دوره های ضمن خدمت تعریف شده است كه كارمندان دولت و
توجه ویژه به مباحث مهدویت در کتاب سال تبلیغ
مؤلف کتاب سال تبلیغ گفت: مباحث مهدویت از جمله مباحثی است که در کتاب سال تبلیغ توجه ویژه ای به آن شده است.
اعتقاد به مهدویت زمینه ساز تعالی جامعه است
کارشناس مهدویت گفت: فرهنگ مهدویت زمینه ساز یک تحول عظیم فردی و اجتماعی است و انسان ها در عصر غیبت در معرض غربال آخرالزمانی قرار می گیرند که توجه به معارف مهدوی می تواند راه نجات انسان ها باشد.
همایش دکترین مهدویت با محور« عصر ظهور در ادیان ابراهیمی» برگزار می شود
مدیر پژوهشکده مهدویت از برگزاری همایش دکترین مهدویت با موضوع «عصر ظهور در ادیان ابراهیمی» خبر داد.
نشست "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا " برگزار می شود
نشست علمی "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا" از سوی انجمن علمی مهدویت برگزار می شود.
نشست مهدویت در لندن برگزار شد
در سلسله فعالیت های فکری و فرهنگی دارالقرآن آستان مقدس عباسی در لندن، نشستی فکری و علمی با موضوع مهدویت و امام مهدی(ع) در قرآن کریم برگزار شد.
تشریح جایگاه مهدویت در سیاست های كلان كشور توسط مدیر مركز تخصصی مهدویت
مدیر مركز تخصصی مهدویت گفت: بدون اینكه مهدویت جایگاه خود را مسایل اجتماعی، فرهنگی، نگاه به جامعه، نگاه به آینده و نگاه به اقتصاد پیدا كند و جایگاه آن مشخص شود، نمی توان انتظار داشت كه تبدیل به برنامه شود.
لزوم ائتلاف رسانه ای مقابل انحرافات مهدوی/رسانه باید منتظران واقعی را معرفی كند
رسانه هایی همچون خبرگزاری ها و سایت های خبری، صدا و سیما، فضای مجازی، منبر، كتاب و فیلم و سینما در كشور، وظیفه مهم فرهنگ سازی و نهادینه سازی ارزش ها و باورهای خاص را برعهده دارند،
وظایف نظامی و انتظامی منتظران!
حجت الاسلام والمسلمین خدامراد سلیمیان، استاد مركز تخصصی مهدویت و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در كتاب «نقش مردم در انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه السلام» می‌نویسد:
برگزاری هیئت "آل یاسین" مركز تخصصی مهدویت در روز پانزدهم بهمن ماه
هیئت "آل یاسین" مركز تخصصی مهدویت در روز پانزدهم بهمن ماه 95 و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رمضان علیزاده برگزار می شود.
برپایی 110 ایستگاه مهدوی در مسیر جمکران در نیمه شعبان
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی از برپایی 110 ایستگاه مهدوی در ایام نیمه شعبان در مسیر مسجد مقدس جمکران خبرداد.
برگزاری مجمع سالیانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی در مسجد جمكران
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی با اشاره به انتخاب عنوان «جامعه و حكومت زمینه ساز» برای دهه مهدویت سال جاری از برگزاری مجمع سالیانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی در مسجد جمكران خبر داد.
بی مهری شورای معارف سیما در انعکاس برنامه‌های مسجد مقدس جمکران
مدیر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران ضمن انتقاد از شورای معارف سیما نسبت به عدم پوشش برنامه‌های لیالی قدر این مسجد گفت: برای ما جای سؤال است که چرا یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های فرهنگی و دینی شیعیان اینچنین مورد
مصوبات مهم هیات امنای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی/ ضرورت حضور فعالانه شبکه های بین المللی در پاسخ به شبهات مهدوی
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی با تشریح مصوبات هیات امنای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی گفت: متاسفانه برخی مراکز مهدوی با هجمه تبلیغاتی از سوی گروه هایی که با تطبیق ناروا در زمینه مهدویت در حال حرکت هستند،
برپایی اجتماع عظیم مهدوی همزمان با نهم ربیع/ماجرای «عهد جانان» با امام زمان(عج)
حجت الاسلام اسدی با اعلام برنامه های نهم ربیع الاول، سالروز ‌آغاز امامت حضرت حجت(عج) گفت: برپایی اجتماع بزرگ مردمی همراه با قرائت بیعت نامه و اجرای برنامه «عهد جانان» از مهمترین طرح های این ایام است.
معرفی فعالیت های مجموعه های مهدوی در مسجد مقدس جمکران
مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور از برگزاری نمایشگاهی به منظور معرفی فعالیت های مجموعه های مهدوی در مسجد مقدس جمکران و در ایام نوروز خبر داد.
قائم مقام دبیر ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی: برنامه های نهم ربیع امسال کمیت و کیفیت بهتری داشت
حجت الاسلام و المسلمین اسدی با اعلام ارتقای کیفی و کمی برنامه های نهم ربیع الاول در سال جاری، گفت: بیشتر شهرها در اجرای این برنامه ها دخیل بودند و اقشار مختلف اعم از طلاب و دانشجویان و ... در
شصت و چهارمین جلسه شورای معین برگزار شد.
شصت و چهارمین جلسه شورای معین با موضوع " برنامه ریزی برای عینی بخشی اهداف ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی " روز پنجشنبه در دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم برگزار شد.
پیام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: همگان وظیفه داریم خصوصیات جامعه مهدوی را به جهان معرفی كنیم.
مرجع عالیقدر جهان تشیع در پیامی به اجتماع بزرگ طلاب حوزه های علمیه در مسجد مقدس جمكران بیان كردند: امروز همگان وظیفه داریم كه خصوصیات جامعه مهدوی را به جهان معرّفی نماییم كه جهانِ تشنه عدل و مواسات و خسته
شصت و پنجمین جلسه شورای معین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی مهدویت، جلسه شورای معین پنجشنبه 6 دی در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد دستور این جلسه برنامه ریزی برای عینی بخشی به اهداف ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی بود
هفته پژوهش
سخنران ویژه
هیئت امناء
بیست و سومین جلسه هیئت امناء ستاد هماهنگی فعالیت های مهدویت
ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام
امام حسن علیه السلام نیمه ماه مبارک رمضان بنا بر مشهور ، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی الله علیه وآله و سرور جوانان اهل بهشت است .
ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام
امام حسن علیه السلام نیمه ماه مبارک رمضان بنا بر مشهور ، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی الله علیه وآله و سرور جوانان اهل بهشت است .
نشست علمی
امام مهدی در قرآن
شب قدر و قدر انسان
عالم بر اساس محاسبات و اندازه گیری‌های بسیار دقیق آفریده شده است و هر چیز حساب و کتاب و قانون خاص خود را دارد: «آيا انسان گمان مى‏كند بى‏هدف رها مى‏شود؟!»؛ «آيا آنان با خود نينديشيدند كه خداوند،
شب قدر
شهادت امیرالمؤمنین را به محضر امام زمان ارواحنا له الفداء تسلیت عرض می نماییم.