ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

مجمع عمومی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی

1400/12/12

جلسه مجمع در تاریخ دهم اسفند ماه سال 1400 همزمان با مبعث پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در مسجد مقدس جمکران برگزار گردید. در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران به مدعوین خیر مقدم گفتند

در ادامه مدعوین به معرفی خود و نهادمتبوع خویش پرداختند.

در ادامه  مدیر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم آقای کلباسی  گزارشی از فعالیت های ستاد، برنامه های انجام گرفته و همچنین گزارشی از سند و اساسنامه ستاد ارائه فرمودند.

و در ادامه  به فرآیند تدوین سند توسعه فرهنگ مهدویت و انتظار پرداختند و خواستار تصویب سریع آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

در این جلسه  دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور به بررسی جایگاه مهدویت و نقش جنبه های ملی و جهانی آن پرداختند و اینکه اساسنامه ستاد نیز به شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور واصل گردیده است و مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است؛ ایشان پیشنهاداتی را در ذیل اساسنامه ارائه فرمودند:

 نگاه جهانی وبین المللی  سند توسعه باید پر رنگ تر شود

اساسنامه باید برای برخی از اشخاص که چهره جهانی دارند مثل سید حسن نصرالله و...ارسال گردد، تا از دیدگاه ایشان هم مورد بررسی

قرار گیرد.

3-اگر سند توسعه تا آخر هفته آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد، در دستور ویژه جلسه 27/12/ 1400این شورا قرار می گیرد.

در ادامه جلسه مجمع، بحث انتخابات هیئت امنای جدید ستاد مطرح گردید و پیشنهاداتی مطرح گردید:

 رأی گیری جدید صورت بگیرد.

 ابقای هیئت امنای سابق تا زمانی که اساسنامه ستاد مصوب گردد

دفتر مرکزی